Prigožino maištas (1). Svarbiausias klausimas dabar: ar "Wagner" smogikai liko vieni, ar mes dar kažko nematome už vidaus konflikto dūmų uždangos
Perversmo sėkmę lemia staigūs ir netikėti veiksmai, perversmai nevyksta provincijoje. Todėl po V.Putino kreipimosi perversmo tikimybė, nors ir išlieka, gerokai sumažėjo. Bet pilietinis karas - realus
Tradicinis politikų, politologų ir daugelio apžvalgininkų apsidraudimas panašiais atvejais, kaip tas, kuris Rusijoje prasidėjo tuomet, kai Lietuva penktadienio vakarą šventė Jonines, būtų pasakyti, kad situacija yra tokia dinamiška ir mes paprasčiausiai daug ko nežinome, kad galėtume spręsti.
Arba kalbėti abstrakčiai apie V.Putino režimo silpnėjimą, kurį rodo šis “Wagner” grupuotės ir jos vadeivos Jevgenijaus Prigožino maištas.
Tačiau apie tai, kad prasidėjo Vladimiro Putino režimo pabaigos pradžia aš viešai paskelbiau dar prieš šio plataus masto karo Ukrainoje pradžią. Vėliau viešai kalbėjau, kad režimui duočiau ne daugiau dvejų metų. Dabar galima būtų sakyti, kad prasidėjo tai, ką ir buvau prognozavęs. Nes niekuomet tos savo analize pagrįstos prognozės nebuvau atsisakęs. Neatsisakau ir dabar.
Tačiau savo “Substack” kanalo skaitytojams ir klausytojams aš pats noriu ir esu įsipareigojęs pateikti aktualią analizę.
Todėl, nors iš pradžių viešai pateikiau tik kai kurias trumpas svarbiausias įžvalgas, dabar jau surizikuosiu nesislėpti už nedaug reiškiančių frazių, o iš tiesų paanalizuoti ne tik, kas jau įvyko ir vyksta, bet ir ko galime laukti toliau.
Taigi, kokias išvadas galime daryti praėjus maždaug trim ketvirtadaliams paros nuo maišto pradžios?
Beje, tai kas vyksta, mano nuomone, dabar jau reikia vadinti būtent maištu, o ne perversmu ar net mėginimu įvykdyti persversmą. O tai - skirtingi dalykai.
Keep reading with a 7-day free trial
Subscribe to Mariaus Laurinavičiaus analitika to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.