ŽINIASKLAIDA: apie Prancūzijos premjero postą prieš šiuos rinkimus svajojęs politikas jau senokai buvo atsidūręs Rusijos įtakos tinkluose
Nors jaunojo Nacionalinio sambūrio lyderio J.Bardellos viltys neišsipildė, į šį atvejį verta atkreipti dėmesį dar ir todėl, kad jis atskleidžia Kremliaus veikimo užsienyje metodus bei strategijas
Kaip ir galima buvo tikėtis, ir kaip aš jums, mano “Substack” kanalo skaitytojai, iš anksto pasakojau ir prognozavau, Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų galimos pergalės parlamento rinkimuose baubas buvo gerokai perdėtas.
Po sekmadienį įvykusio antrojo rinkimų turo ne tik premjero postą, kurį prieš šiuos rinkimus jau matavosi Nacionalinio sambūrio naujasis lyderis Jordanas Bardella, bet ir didžiausią įtaką šalies parlamente kraštutiniai dešinieji gali pamiršti mažiausiai dar keleriems metams.
Tačiau apie tai, kodėl dramos dėl Prancūzijos parlamento rinkimų ir galimos kraštutinių dešiniųjų pergalės buvo gerokai per daug, aš plačiai pasakojau praėjusioje svarbiausių pasaulio įvykių ir procesų apžvalgos ir analizės laidoje. Manau, kad viskas, ką pasakojau tuomet, iš esmės pasitvirtino.
Taigi, nesikartosiu. O tai, ką Prancūzijoje gali lemti tokie parlamento rinkimų rezultatai, kokius išvydome po antrojo rinkimų turo, bei ką jie reiškia pačiai šaliai bei jos sąjungininkėms Europoje bei JAV, apžvelgsiu kitoje svarbiausių pasaulio įvykių ir procesų apžvalgos ir analizės laidoje artimiausiu metu.
Tačiau apie tai, kodėl Prancūzijoje neišsipildė ne tik pačių kraštutinių dešiniųjų, bet ir Kremliaus viltys, papasakoti tikrai verta jau dabar. Verta netgi tuomet, kai aš pats iš anksto prognozavau, kad didelės tragedijos ar atvirai prorusiškos politikos nevertėjo laukti net jei kraštutiniai dešinieji ir būtų laimėję.
Mat prieš pat šiuos rinkimus buvo atskleista kai kas tikrai svarbaus ir įdomaus. Jei dar tiksliau, atskleisti visai konkretūs dalykai apie Nacionalinio sambūrio lyderio ir buvusio kandidato į premjero postą Jordano Bardellos bent jau buvusius tiesioginius ryšius su Rusija. Ir ne bet kokius ryšius - apie tai, kaip jis buvo atsidūręs tikruose Kremliaus įtakos tinkluose.
Beje, nors apie Nacionalinio sambūrio ir šios politinės jėgos ilgametės lyderės Marine Le Pen ryšius su Rusija žinoma seniai, apie naujojo šios politinės jėgos veido J.Bardellos tiesioginį įsipainiojimą į Kremliaus įtakos tinklus, pranešta pirmą kartą.
Maža to, pats J.Bardella bent jau nuo plataus masto karo Ukrainoje pradžios viešumoje stengėsi kiek įmanoma atsiriboti nuo Rusijos ir buvusių savo partijos ryšių su Maskva. Jis atvirai smerkė Rusijos agresiją, reiškė paramą (taip pat ir prieš šiuos rinkimus) Ukrainai bei kitai būdais bandė paneigti buvusį savo partijos, kaip prorusiškos politinės jėgos, įvaizdį.
Taigi, dabar iš tiesų ne tik įdomu, bet ir svarbu pabandyti suprasti, kuris J.Bardella, kurio vedama politinė jėga tikėjosi laimėti Prancūzijos parlamento rinkimus, bet jų nelaimėjo, bet kuris dabar vadovaus trečiai didžiausiai, tikėtina prorusiškai, frakcijai Europos Parlamente, yra tikrasis: tas, kuris buvo įsipainiojęs į Rusijos įtakos tinklus, ar tas, kuris dabar viešai skelbia Rusijai priešišką poziciją?
Todėl šiandien jums, mano “Substack” kanalo skaitytojai siūlau naują rubriką. Joje pristatysiu svarbiausius ir įdomiausius, mano nuomone, užsienio žiniasklaidos ir kitų šaltinių (kartais galbūt ir analitinių centrų, vadinamųjų “think-tanks”) skelbiamus dalykus.
Šie pasakojimai nuo kitų skirsis tuo, jog jie nebus mano paties iš įvairių šaltinių surinkta, išanalizuota ir jums visiškai naujai pateikta medžiaga. Šioje rubrikoje pristatysiu tai, ką svarbaus praneša kažkoks šaltinis, jeigu Lietuvos žiniasklaida šiam pranešimui ar pačiai temai neskiria dėmesio.
Žinoma, ir toks pasakojimas bus pateikiamas per mano asmeninę supratimo ir analizės prizmę. Kartais, kaip, beje, ir šiandien, galbūt net papildytas viena ar kita papildoma detale. Tačiau tai iš esmės tikrai bus kažkokio vieno šaltinio pateikiamos medžiagos, kuri man atrodys svarbi ir verta pasidalinti su jumis, mano “Substack” kanalo skaitytojai, perpasakojimas.
Todėl ir aš tikrai nebandysiu apsimesti, kad tai - mano surinkta ir jums pateikiama medžiaga. Ne tik nurodysiu šaltinį, bet ir pateiksiu nuorodas tiems, kad norės susipažinti su originalia medžiaga.
Taigi, pirmasis šios naujosios rubrikos (ji visuomet bus žymima pradžioje nurodomu žodžiu “ŽINIASKLAIDA:”) pasakojimas, kaip jau supratote, šiandien ir bus apie tai, į kokius Rusijos įtakos tinklus buvo įsipainiojęs į Prancūzijos premjero postą taip veržęsis J.Bardella.
Keep reading with a 7-day free trial
Subscribe to Mariaus Laurinavičiaus analitika to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.